jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach 0-III

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach 0-III

w klasach 0-III

Zamiłowanie do czytania warto zaszczepiać w dzieciach od najmłodszych lat. Zarówno czytanie dziecku jak i samodzielne czytanie pełni ważną rolę w rozwoju młodego człowieka: zapewnia lepszy start na progu nauki szkolnej , rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy myślenia, doskonali pamięć i koncentrację.

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej

okazji na okolicznościowym apelu przygotowanym przez nauczyciela bibliotekarza i promującym głośne czytanie zgromadzili się uczniowie klas młodszych oraz dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego.

Spotkanie było okazją do zaproszenia wszystkich dzieci do systematycznego odwiedzania Biblioteki Szkolnej oraz promocji konkursu czytelniczego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Wszystkim uczniom została przekazana informacja o udziale szkoły w konkursie organizowanym przez sieć sklepów „Biedronka”, wyjaśnione zostały zasady uczestnictwa w konkursie i dostarczono uczniom przesłane przez Organizatorów materiały.

Renata Jachimczak