jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneRobimy sałatkę owocową

Robimy sałatkę owocową

W drugim tygodniu października tematyką zajęć i zabaw w grupie 0-1  były owoce. Dzieci poznawały sad - drzewa owocowe i owoce krajowe jak i te egzotyczne.

Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, graficzne i wiele zadań w kartach pracy związanych z tematem. Chętnie brały udział w zabawach matematycznych: przeliczały owoce, porównywały zbiory, tworzyły pary i owocowe rytmy. W trakcie zabaw dydaktycznych odgadywały nazwy owoców za pomocą zmysłów. Podsumowaniem tematu był udział w zajęciach kulinarnych - przygotowując sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Założyły fartuszki  - wcielając się w rolę kucharzy/kucharek. Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki, następnie wszystko razem wymieszały i sałatka była gotowa.

Najprzyjemniejszym i ostatnim etapem była degustacja.

Agnieszka Gryboś