jesteś na: Strona glownaProgramy, akcje, projektyPamiętaj - masz jedno życie!

Pamiętaj - masz jedno życie!

12 października 2019 r. uczniowie klas  0- III wzięli udział w dwugodzinnych zajęciach o bezpieczeństwie, prowadzonych przez pana Tomasza Skuta, nauczyciela wychowania fizycznego oraz Edukacji dla bezpieczeństwa. Zajęcia miały na celu uświadomić dzieciom jak ważna jest pomoc innym w nagłych wypadkach, jak reagować kiedy jesteśmy świadkami wypadku i w jaki sposób pomóc poszkodowanemu.

Dzieci uczyły się jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej, bezpiecznej. Utrwalały znajomość numerów alarmowych oraz ćwiczyły jak należy z nich korzystać. W czasie zajęć uczniowie przypominali sobie zasady zachowania na drodze, a także zwracali uwagę na konieczność noszenia odblasków, szczególnie w czasie jesienno - zimowej pory.

Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci aktywnie brały w nich udział.  Treści, które zostały przypomniane i utrwalone, pozwolą uczniom zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Barbara Stelmach