jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursach„Polska – moja Ojczyzna” – Konkurs Recytatorski dla klas 0 – III

„Polska – moja Ojczyzna” – Konkurs Recytatorski dla klas 0 – III

„Polska – moja Ojczyzna” – Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla klas  0 – III

15 listopada odbył się przygotowany przez wychowawców klas młodszych, oddziałów przedszkolnych i nauczyciela bibliotekarza Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla klas  0 – III pod hasłem  „Polska – moja Ojczyzna”. W gościnnych progach biblioteki Publicznej w Przysietnicy, gdzie na dużej sali mogliśmy się zgromadzić, wszyscy uczniowie klas młodszych i oddziałów przedszkolnych mieli okazję podziwiać recytację wierszy o tematyce patriotycznej w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek.

W konkursie uczestniczyło po troje uczniów z każdej klasy. Recytację oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

1.   P. Wioletta Orłowska

2.   P. Anna Golonka

3.   P. Renata Jachimczak

Chociaż dla wielu występujących deklamowanie wiersza było pierwszym w życiu występem przed tak szeroką publicznością, żaden uczestnik konkursu nie zapomniał tekstu i nikogo nie pokonała trema! Wszystkie dzieci były wspaniale przygotowane i zaprezentowały się znakomicie, toteż bardzo trudnym zadaniem, było wyłonienie zwycięzców.

Wyniki konkursu:

II wyróżnienia: Maciej Dudek, Patryk Król, Karol Olszowski

I wyróżnienia: Bartosz Kościsz, Paweł Maciak, Amelia Pawlik, Karol Pulit, Anastazja Sałek, Sandra Tomasiak

III miejsce: Izabela Kowalczyk, Rita Obrzud

II miejsce: Zofia Dorula, Aleksandra Prusaczyk

I miejsce: Julia Padula, Julia Ziółkowska

Wszyscy występujący zostali nagrodzeni książkami i dyplomami ufundowanymi przez szkołę oraz drobnymi upominkami przygotowanymi przez Bibliotekę Publiczną.

Renata Jachimczak