jesteś na: Strona glownaOrganizacje i koła zainteresowańZuchyXXIX Nocny Bieg Mikołajkowy

XXIX Nocny Bieg Mikołajkowy

ZUCHY

6-7 grudnia 2019r. nasza szkoła i 1 Wielopoziomowa Drużyna ZHP Orion, była organizatorem Nocnego Biegu Mikołajkowego pod hasłem „Światło, które daje moc” . W biegu wzięło udział ok 80 zuchów z gromad zuchowych Hufca ZHP Nowy Sącz. Głównym celem mikołajkowej zabawy była integracja środowiska hufca, promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, nauka współdziałania i dzielenia się z innymi, wspólna zabawa i uświadomienie zuchom, że światło, które mamy w sobie, daje moc.

Ważnym zadaniem rajdu był pięciokilometrowy marsz, połączony z wykonywaniem 9 zadań w wyznaczonych punktach, wymagających od zuchów odwagi, dobrej sprawności fizycznej oraz wiadomości dotyczących Św. Mikołaja i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Zadania do wykonania zostały przygotowane i przeprowadzone przez harcerzy z drużyny Orion. Po pokonaniu trudów marszu, w późnych godzinach wieczornych wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami spotkali się z Mikołajem. Każde dziecko otrzymało prezent i po wspólnym zdjęciu, pełne wrażeń udało się na zasłużony odpoczynek. Najbardziej wytrwali uczestniczyli w nocy filmowej. Szkolna sala gimnastyczna stała się salą kinową, gdzie do wczesnych godzin rannych prezentowane były filmy o tematyce mikołajkowej.

Po porannym apelu i śniadaniu wszyscy zgodnie przystąpili do prac porządkowych. Każdy harcerz skrupulatnie i z zapałem wykonał powierzone mu zadania, dzięki czemu sprzątanie przebiegało szybko i sprawnie.

Nad bezpieczeństwem w czasie biegu czuwali strażacy z OSP z Przysietnicy oraz rodzice, którym bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego wydarzenia.

XXIX Nocny Bieg Mikołajkowy, był bardzo udanym wydarzeniem. Dla Zuchów była to wspaniała przygoda, w czasie której wspólnie się integrowali, zgodnie bawili i spędzali czas.  Dla opiekunów, była to okazja do poznania swoich podopiecznych, ich zainteresowań, oraz wspólnego przeżywania przygód.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w czasie kolejnych imprez w środowisku harcerskim.

Czuj! Czuwaj!

dh I. Ogorzały, dh M. Jarząb, dh B. Stelmach , dh U. Kulig