jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolne„Koszyk z czystego srebra”

„Koszyk z czystego srebra”

We czwartek 19 grudnia Biblioteka Publiczna w Przysietnicy zaprosiła dzieci z oddziałów przedszkolnych na przedświąteczne spotkanie z Teatrem Lalek „Bajka” z Przysietnicy, który przedstawił sztukę „Koszyk z czystego srebra” zrealizowaną na podstawie legendy o świętej Kindze.

Legenda opowiadała o losach dwojga sierot: Hanulki i Marcinka, których księżna Kinga otoczyła opieką. W spektaklu były zawarte ważne dla wszystkich wartości jak wrażliwość i troska o potrzebujących pomocy. Starannie wykonane kukiełki, dialogi bohaterów i odpowiednio dobrana muzyka wprowadzały widzów w klimat średniowiecza.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w przedstawieniu, a na koniec miały okazję „zajrzeć za kulisy” i bliska obejrzeć kukiełki. Dziękujemy Teatrowi „Bajka” oraz Paniom z Biblioteki Publicznej za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie!

Renata Jachimczak