jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachPark & Ride – rozstrzygnięcie konkursu

Park & Ride – rozstrzygnięcie konkursu

10 stycznia 2020r  w PiMG Bibliotece im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Park & Ride. Zadaniem konkursowym było przygotowanie spotu lub hasła reklamowego, który będzie zachęcał do korzystania z komunikacji miejskiej i pozostawiania samochodów, rowerów na parkingu Park & Ride w Starym Sączu. Był to konkurs proekologiczny, gdyż wszystkim zależy, aby żyło się lepiej oraz aby ograniczyć ilość zanieczyszczeń i samochodów na drogach. W skład jury konkursowego wchodzili m. in. Wojciech Świątek – projektant Park & Ride oraz artysta Wojciech Knapik. 65 uczniów z 8 szkół z terenu gminy Stary Sącz miało rozmaite pomysły na to zadanie. Z naszej szkoły  16 osób przygotowało hasło i spot.

1. Garwol Gabriela kl. 5b

2. Kowalczyk Jan kl. 5b

3. Mikulec Witold kl. 5b

4. Plata Justyna kl. 5b

5. Stopka Zuzanna kl. 5b

6. Bossy Olga kl. 6a

7. Bołoz Marek kl. 6a

8. Cieślicka Patrycja kl. 6a

9. Citak Jakub kl. 6a

10. Durasik Kinga kl. 6a

11. Gał Adrian kl. 6a

12. Gał Patryk kl. 6a

13. Konieczna Natalia kl. 6a

14. Mikulec Filip kl. 6a

15. Mikulec Wiktor kl. 6a

16. Dudek Julia kl. 8b

Pod opieką p. Karoliny Botwiny uczniowie uczestniczyli w rozdaniu nagród przez pana Burmistrza Kazimierza Gizickiego. Poziom prac był bardzo wyrównany dlatego Komisja Konkursowa przyznała tylko pierwsze miejsca i kilka wyróżnień. Wśród wyróżnionych osób znalazły się Julia Dudek z kl. 8b oraz Justyna Plata z kl. 5b. Każdy uczestnik dostał upominek z rąk pana Burmistrza. Wszyscy po rozdaniu nagród pojechali na Park & Ride, aby jako pierwsi zobaczyć z bliska oraz wewnątrz nowy obiekt. Oficjalne jego otwarcie jest zaplanowane na połowę stycznia.

Wyróżnione hasła naszych uczennic:

Julia Dudek kl. 8b: „Stoisz w korku, czas ucieka, a Twój rower tylko czeka. Zamiast smogu błękit nieba, bo od dziś eko być trzeba!”

Justyna Plata kl. 5b: „Okaż kulturę i chroń naturę!”

Karolina Botwina