jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie z pracownikiem ZUS-u

Spotkanie z pracownikiem ZUS-u

W ramach Projektu z ZUS, w którym biorą udział uczniowie klas VII i VIII, dnia 11 lutego odbyło się spotkanie z panem Tomaszem Dydą, pracownikiem Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z Nowego Sącza.

Każda z tych klas miała oddzielne zajęcia, na których uczniowie poznali rodzaje ubezpieczeń społecznych. Przekonali się, że temat ten również dotyczy ich bezpośrednio. Pan Tomasz wyjaśnił, jak w Polsce wygląda sytuacja ubezpieczeń i dlaczego każdy musi być ubezpieczony  aby w razie wypadku czy choroby mógł liczyć na pomoc i opiekę medyczną. Spotkanie z pracownikiem ZUS-u było też okazją, aby dowiedzieć się, jak wygląda praca w ZUS i jakie kwalifikacje musi posiadać pracownik administracji publicznej. Podczas spotkania uczniowie mogli skorzystać w praktyce z wiedzy zdobytej podczas zajęć z doradztwa zawodowego, zadając prowadzącemu pytania.

Karolina Botwina