jesteś na: Strona glownaProgramy, akcje, projektySposób na nudę cz. 3 - wielkanocne ozdoby

Sposób na nudę cz. 3 - wielkanocne ozdoby

Sposób  na nudę cz. 3 - wielkanocne ozdoby

Przed nami Wielkanoc. Gdy spotykaliśmy się w szkole atmosfera nadchodzących świąt udzielała się wszystkim. Zwykle w tym czasie na korytarzu Wolontariat prowadził kiermasz świąteczny. Uczniowie przynosili bazie, zielone gałązki, wydmuszki, kurczaczki, koszyczki, robili stroiki i ozdabiali pisanki. Obecnie nie możemy tych przygotowań przeżywać wspólnie i chociaż nie możemy spotykać się w klasach, zachęcam do wykonania świątecznych ozdób w domu. Wystarczy trochę zaangażowania, chęci i wolnego czasu! Na stronie https://ekodziecko.com/category/prace-plastyczne/wielkanoc-prace-_plastyczne znajdziecie bardzo dużo pomysłów na samodzielne zrobienie wielkanocnych ozdób. Wszystkie rzeczy wykonane są z materiałów dostępnych w każdym domu, więc nie ma potrzeby robić specjalnych zakupów.

Oto kilka propozycji:

-          jak zrobić wydmuszkę;

-          baranek z papierowego talerzyka;

-          pisanki z makaronem;

-          baranek z opakowania po jogurcie;

-          kurczątka w gniazdku;

-          naturalne barwienie pisanek;

-          koszyczki na jajeczka;

-          zajączki, kurczaczki i baranki z rolek;

-          żonkile z opakowaniach po jajkach;

-          skaczący zajączek;

-          pisanki zdobione kredkami świecowymi;

-          koszyczek z plastikowej butelki

-          i inne

Wszystkie pomysły posiadają dokładną instrukcję wykonania z fotografiami poszczególnych etapów pracy, więc na pewno każdy z Was poradzi sobie samodzielnie!

Dobrej zabawy!

Renata Jachimczak