jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneUroczystości parafialne

Uroczystości parafialne

24 czerwca to ważna data w życiu naszej parafii. Każdego roku w tym dniu obchodzimy swoje święto, któremu patronuje św. Jan Chrzciciel. W tym roku dzień ten był szczególnie uroczysty, bo również żegnaliśmy naszego księdza Proboszcza Jana Wąchałę, który po 35 latach sprawowania tej funkcji, przekazuje obowiązki swojemu następcy, księdzu dr. Adamowi Kardysiowi. Delegacje nauczycieli i uczniów wraz z pocztem sztandarowym oraz dyrektorzy szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, podczas której nastąpiło pożegnanie odchodzącego księdza Prałata Jana. Podziękowania, a także życzenia imieninowe składały różne delegacje i przedstawiciele władz lokalnych, m. in. Rada Parafialna, Caritas, sołectwo wsi, OSP w Przysietnicy, Stowarzyszenie Górali Popradzkich w Przysietnicy, Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej, służba liturgiczna ołtarza, pani doktor Jadwiga Grądalska i burmistrz Starego Sącza, pan Jacek Lelek. Podziękowania złożyliśmy także my, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. DSM i chórek „Bliżej Nieba” pod kierunkiem pani Renaty Biel zaśpiewał specjalnie przygotowaną na tę uroczystość piosenkę, przy słuchaniu której z niejednych oczu spłynęły łzy.

Żegnaliśmy też rezydującego w naszej parafii księdza Prałata Mariana Majkę, który spędził z nami pięć lat sprawując sakrament spowiedzi, celebrując Eucharystię i głosząc budzące zainteresowania kazania.

Z pewnością ten dzień pozostanie w pamięci całej społeczności Przysietnicy na długo i zapisze się w historii naszej parafii jako ważne wydarzenie.

Anna Golonka