jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne 2020/2021Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 14 października, w Święto Komisji Edukacji Narodowej popularnie zwane Dniem Nauczyciela w naszej szkole, już tradycyjnie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. W tym roku wydarzenie miało miejsce w niecodziennych okolicznościach, bez udziału uczniów z wszystkich klas, gości, rodziców i nauczycieli.  Pierwszaki zaprezentowały się przed Dyrekcją szkoły i przedstawicielami klasowej Rady Rodziców.

Pomimo braku szerokiej publiczności dzieci z klasy pierwszej - pod kierunkiem wychowawczyni p. Barbary Stelmach - zaprezentowały piękny program artystyczny i wspaniale zatańczyły poloneza. Oprawę muzyczną ślubowania zapewnił p. Krzysztof Smyda ze szkolnym zespołem wokalnym, a prowadzącymi całość wydarzenia były przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Alicja Nieć z klasy VIII oraz Marlena Radomska z klasy  VIIa.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było jak zwykle indywidualne pasowanie na ucznia dokonane przez Pana Dyrektora. Każdy pierwszak był bardzo przejęty i z mocno bijącym serduszkiem odbierał okolicznościowy medal na pamiątkę tego wydarzenia. A potem były jeszcze prezenty i pamiątkowe zdjęcia. To był wspaniały dzień!

Serdecznie podziękowania należą się Rodzicom pierwszaków, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji ślubowania.

Barbara Stelmach

Renata Jachimczak