jesteś na: Strona glownaPromocja zdrowiaZdrowo się odżywiamy

Zdrowo się odżywiamy

Jemy smacznie, zdrowo, kolorowo

W miesiącu październiku uczniowie klasy drugiej pogłębiali swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywienia. Poznali wartości odżywcze warzyw i owoców oraz występujące w nich witaminy. Dowiedzieli się jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego odżywiania.

Wspólnie z wychowawczynią panią Aliną Citak wypełnili okazały kosz darami jesieni, który przez cały miesiąc zdobił salę lekcyjną. Następnie wykonali piramidę żywieniową oraz układali dzienny jadłospis. Degustowali różnorodne warzywa i owoce z polskich ogrodów i sadów poznając ich walory smakowe.  Samodzielnie wykonali kanapki, które kulturalnie spożywali podczas przerwy śniadaniowej. Innym razem pokroili owoce i skomponowali wyśmienitą sałatkę owocową. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w zajęcia. Ugruntowały swoją wiedzę na temat właściwego odżywiania. Uznały, że zajęcia, na których samodzielnie przygotowują i konsumują  posiłki są najlepsze !

Alina Citak