jesteś na: Strona glownaProgramy, akcje, projektyProjekt "Dziel się uśmiechem"

Projekt "Dziel się uśmiechem"

Ważna misja – Dbam o zęby!

W ramach realizacji projektu „Dziel się uśmiechem” uczniowie klasy 6a wzięli udział w wideo spotkaniu ze studentką stomatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego  – Karoliną Jarząb. W czasie spotkania uczniowie poznali budowę zębów, sposoby prawidłowego odżywiania oraz dbania o higienę jamy ustnej. Spotkanie było też okazją do zaznajomienia się z zasadami profilaktyki próchnicy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i zadawali bardzo ciekawe pytania na nurtujące ich tematy z zakresu profilaktyki higieny jamy ustnej. Po spotkaniu każdy z uczestników otrzymał pakiet produktów reklamowych z projektu. Otrzymane materiały i zdobyta w czasie lekcji wiedza z pewnością wpłynie pozytywnie na kształtowanie właściwej  postawy i nawyków higienicznych w przyszłości.

M. Jarząb