jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneWigilia w oddziałach przedszkolnych

Wigilia w oddziałach przedszkolnych

Wigilia w  oddziałach przedszkolnych

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej wigilii 18.12.2020r. w oddziałach przedszkolnych od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wykonanymi własnoręcznie pracami udekorowały swoje sale.

O 9 godzinie obydwie grupy  zebrały się w  sali  gimnastycznej, aby obejrzeć teatrzyk kukiełkowy pt.  „Magiczne słowa” przygotowany przez pana Tokarczyka. Następnie przedszkolaki wróciły do swoich sal, gdzie złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Na zakończenie wychowawczynie złożyły dzieciom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia.

Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

C. Soboń