jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne 2020/2021Wigilia w klasie drugiej

Wigilia w klasie drugiej

W świątecznym nastroju

Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe, które mocno akcentują zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Wigilię. W tym roku panująca pandemia i nauka zdalna znacznie ograniczyły kontakt z rówieśnikami.

W piątek 18 grudnia uczniowie klasy drugiej z wychowawczynią  spotkali się na Wigilii klasowej online, która wprowadziła uczestników w przedświąteczny nastrój. Wszyscy odświętnie ubrani zasiedli przed monitorami. Na początku odbył się quiz sprawdzający wiedzę na temat polskich tradycji świątecznych, a następnie rozdzwonił się indywidualny wideo czat z życzeniami na platformie Teams.

Wspólne kolędowanie i świąteczne życzenia dały wszystkim moc wzruszeń, poczucie  normalności, radość oraz wzbudziły tak potrzebny optymizm i pozytywną energię. Rodzice jak zawsze wsparli wspólne działania i przesłali w tym dniu zdjęcie z opłatkiem i samodzielnie wykonaną przez dzieci przystrojoną choineczką.

Wszystkim życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku !

Alina Citak