jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneDokarmiamy ptaki

Dokarmiamy ptaki

Styczeń i luty to najtrudniejszy czas dla naszych małych skrzydlatych przyjaciół. Wiedzą o tym dzieci z oddziałów przedszkolnych i spieszą z pomocą ptaszkom odwiedzającym przyszkolne karmniki.

W bloku tematycznym o dokarmianiu ptaków dzieci poznały najpierw ptaki zimujące w Polsce i nauczyły się je rozpoznawać. Dowiedziały się, jaki pokarm smakuje najbardziej ptakom goszczącym w naszych „stołówkach” i zatroszczyły się, by niczego dla nich nie zabrakło. Wokół tematyki dokarmiania ptaków odbywały się również zajęcia ruchowe z elementami ćwiczeń logopedycznych z wykorzystaniem piórek oraz powstawały różnorodne prace plastyczne.

Tego typu zajęcia uczą od najmłodszych lat wrażliwości i empatii w stosunku do zwierząt.  Zaspokajają wrodzoną ciekawość otaczającego świata i kształtują w dzieciach postawę badacza przyrody.

R. Jachimczak