jesteś na: Strona glownaAktualności

Lekcja historii na Łabowskiej Hali

17.09.2014

Lekcja historii na Łabowskiej Hali

6 września 2014r. harcerze z drużyny Orion i uczniowie Zespołu Szkół w Przysietnicy uczestniczyli w spotkaniu Gurgaczowskim, upamiętniającym 65 rocznicę śmierci o. Władysława Gurgacza – kapelana partyzantów stacjonujących w czasie II wojny światowej w okolicy Hali Łabowskiej. Głównym punktem uroczystości była Msza Św. w intencji Żołnierzy wyklętych na Łabowskiej Hali. Opiekę nad uczniami sprawowały: Ewelina Musiał, Zofia Cieślewicz, Małgorzata Jarząb, Alicja Nakielska.

Uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w sobotę rano na żółty szlak prowadzący z Łomnicy na Łabowską Halę. Wędrówka była długa i mozolna, ale wszyscy dzielnie utrzymywali tempo marszu. W czasie odpoczynków podziwialiśmy panoramę Beskidu Sądeckiego i obserwowaliśmy piękno jesiennej przyrody, uwieczniając je na licznych zdjęciach.

Po dotarciu na Łabowską Halę, udaliśmy się na Mszę Św.  którą odprawił Ks. H. Michalak. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy przemówień przedstawicieli władz, świadków historii i organizacji patriotycznych. Była to lekcja historii, w której uczestniczyliśmy kolejny raz. Mamy nadzieję, że stanie się to tradycją naszej szkoły.

Małgorzata Jarząb