PCK

SZKOLNE KOŁ0 PCK

Szkolne Koło PCK skupiają dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Rozwijają działalność dzieci i młodzieży, uwzględniając przy tym realizację wszystkich zadań statutowych PCK, często też stanowią pierwszy kontakt dla najmłodszych ze Stowarzyszeniem. Niejednokrotnie od ich aktywności, pomysłowości, dostosowania propozycji działalności do potrzeb otoczenia zależy czy zostaną jego sympatykami na długie lata.

Celem działalności szkolnego koła PCK jest aktywizacja środowisk szkolnych w duchu humanitaryzmu i niesienia pomocy potrzebującym. Cel ten jest realizowany przez następujące zadania:

• pomoc potrzebującym uczniom

• promowanie idei humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka

• działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez edukacje dzieci i młodzieży w zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki przedwypadkowej i zdrowotnej

• kształtowanie postaw brania odpowiedzialności za najbliższe otoczenie

• stwarzanie dogodnych warunków do rozwijania umiejętności i samorealizacji dzieci i młodzieży

• przygotowanie młodzieży do dalszej działalności w PCK

Elementy działalności opiekuńczej, podstawy pierwszej pomocy i oświaty zdrowotnej, jak i wiadomości z zakresu prawa humanitarnego, tolerancji i poszanowania godności drugiego człowieka, które realizuje szkolne koło, pozwalają na przygotowanie do dorosłego życia ludzi wrażliwych na ludzką krzywdę, potrafiących reagować na cierpienia, umiejących współżyć w grupie rówieśniczej i społeczeństwie.

Ewelina Musiał, Marta Rejowska- opiekunki SK PCK