jesteś na: Strona glownaWycieczka na Łabowską Halę

Wycieczka na Łabowską Halę

Wycieczka

na Łabowską Halę

Uczniowie Gimnazjum im Kard. Stefana Wyszyńskiego z Przysietnicy wzięli udział w pieszej wycieczce  na Łabowską Halę.

Wycieczka odbyła się w dniu wolnym od zajęć, pod opieką pedagoga szkolnego, który jest koordynatorem Liderów Promocji Zdrowia i Wolontariatu Szkolnego - uczniowie wyruszyli na całodniową pieszą wycieczkę w góry. Punktem wyjścia w trasę była Łomnica - Zdrój, a punktem docelowym Łabowska Hala.

Cele wycieczki:

·        Edukacja patriotyczna - udział w uroczystościach związanych z upamiętnieniem żołnierzy wyklętych Beskidu Sądeckiego oraz ich ostatniego kapelana ks. Władysława Gurgacza.

·        Edukacja zdrowotna - aktywne spędzanie wolnego czasu, poprzez piesze wędrówki, przeciwdziałanie biernemu wypoczynkowi, promowanie zdrowego stylu życia

·        Edukacja regionalna - poznawanie tzw. Malej Ojczyzny

·        Edukacja geograficzna - poznawanie obszarów Beskidu Sądeckiego w tym środkowej części pasma Jaworzyny Krynickiej -  Łabowskiej Hali, utrwalanie topografii - lokalizowanie pobliskich miejscowości (miast i wiosek) oraz gór - Tatr.

·        Edukacja przyrodnicza - bezpośredni kontakt i utrwalanie znajomości na temat fauny  i flory beskidzkiej.

·        Integracja uczniów z różnych klas