jesteś na: Strona glownaDzień Seniora 2014

Dzień Seniora 2014

Spotkanie opłatkowe dla Seniorów

5 stycznia 2014r.

W niedzielę 5 stycznia 2014 r. tradycyjnie w Zespole Szkół w Przysietnicy miała miejsce piękna uroczystość „Opłatek Seniorów”, która gromadzi uczestników od 1999r.  na szkolnym korytarzu, lub na sali gimnastycznej. Organizacja spotkania to  wspólna inicjatywa szkoły oraz parafialnego Caritas pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Jana Wąchały. Zapiski w kronikach i zdjęcia z poprzednich spotkań tworzą ciekawą historię „naszej małej ojczyzny”. Patrząc na zdjęcia zdajemy sobie sprawę z upływu czasu, wiele osób już nie ma wśród nas. Coroczne spotkanie jest długo wyczekiwanym świętem dla starszych, samotnych i niepełnosprawnych, którzy w nim uczestniczą. Warto podkreślić, że najstarszych i niepełnosprawnych Seniorów przywożą ich dzieci lub inni opiekunowie. Dla seniorów poczęstunek przygotowują członkowie Caritas – niejednokrotnie rodzice lub babcie naszych uczniów. Przygotowania również mają swoistą wymowę, gdyż angażują i integrują organizatorów oraz nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów.

Spotkanie rozpoczęła od przywitania dyrektor Zofia Golonka i ksiądz Jan Wąchała, który modlitwą pobłogosławił zebranych i przygotowany stół. Uroczystość swoim przybyciem uświetnili burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz jego zastępca Kazimierz Gizicki, przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska, kierownik OPS w Starym Sączu Janina Nalepa, sołtys Kazimierz Ptaśnik. W tym roku atrakcją spotkania były ,,Jasełka” w wykonaniu uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w reżyserii Siostry Anny Marii. Kolędy oraz oprawę muzyczną przygotował Pan Krzysztof Smyda z uczniami naszej szkoły. Uroczystość dokumentowała pani Renata Jachimczak tworząc bogatą galerię zdjęć.

Najważniejszą częścią uroczystości jest wspólne składanie sobie życzeń, łamanie opłatkiem. Następnie Pan Krzysztof Smyda przy akompaniamencie akordeonu prowadził wspólne śpiewanie kolęd, oraz piosenek biesiadnych. Spotkanie było też okazją do wspólnych rozmów. Ciepłe, serdeczne słowa kierowane przez gości do zebranych, piękna świąteczna dekoracja, miły nastrój długo pozostaną w pamięci.

Dyrektor Zofia Golonka