jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachFinał konkursu o Sądecczyźnie

Finał konkursu o Sądecczyźnie

W dniu 14 marca 2014r. finalistki konkursu „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”: Aleksandra Kulig i Katarzyna Nakielska ze Szkoły Podstawowej oraz Małgorzata Śmierciak  z Gimnazjum wraz z opiekunką p. Renatą Jachimczak uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, w którym udział wzięło 177 uczniów z 44 szkół z całego regionu. Po kilku miesiącach niełatwych zmagań, gdyż konkurs obejmował ogromnie szeroki zakres tematyczny, w auli II Liceum Ogólnokształcącego spotkali się finaliści i ich opiekunowie oraz zaproszeni goście.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili: Tadeusz Sławecki – wiceminister edukacji, prof. Bolesław Faron z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Grzegorz Baran – małopolski wicekurator oświaty, Andrzej Szkaradek – szef Sądeckiej „Solidarności”, Bożena Jawor – wiceprezydent Nowego Sącza, Stanisław Szudek – dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu oraz Józef Klimek – dyrektor Wydziału Edukacji UM w Nowym Sączu. Obok II LO organizatorem konkursu było Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”, które reprezentował jego prezes Zygmunt Berdychowski.

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i książkę stanowiącą zbiór literackich prac konkursowych.  Podziękowania wręczane były przez p. Zygmunta Berdychowskiego  wraz z p. Dorotą Smaga dyrektorem II LO w Nowym Sączu.

Finalistkom z naszej szkoły serdecznie gratulujemy!