jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePowitanie wiosny

Powitanie wiosny

Powitanie wiosny

 

W pierwszy dzień wiosny dzieci z klas 0-III spotkały się na sali gimnastycznej, by pod hasłem „Warzywa i owoce mają głos” promować zdrowy styl życia.

Impreza miała na celu zachęcenie dzieci do częstego spożywania warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej , a także kształtowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

Barwnie i pomysłowo przebrani uczniowie wcielili się w postacie warzyw i owoców.  Każda klasa wykonała kolorowe transparenty z hasłami dotyczącymi zdrowego odżywiania. Było wesoło i radośnie. Rodzice przygotowali wspaniałe kanapki, soki i zdrowe przekąski, które wszyscy zajadali z apetytem.

Natomiast uczniowie klas IV-VI powitanie wiosny rozpoczęli od spotkania z dietetyczką, panią Katarzyną Wójs, która przybliżyła wszystkim zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem i stylem życia. W swojej prezentacji podkreśliła wagę odpowiedniej diety oraz codziennej aktywności fizycznej.

W drugiej części poszczególne klasy odgrywały scenki tematycznie nawiązujące do promocji zdrowia. Świetnie zaprezentowały się wszystkie klasy, co potwierdziły gromkie oklaski po każdym występie. Dalej odbył się konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie. Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu uczniów z różnych klas. Ich stroje prezentowały się wspaniale. W wyniku głosowania, w którym uczestniczyli  wszyscy obecni na sali, wyłoniono dwie główne nagrody. Przyznane one zostały Oldze Mrowca z klasy IV oraz Joannie Stawiarskiej z klasy VI, trzecie miejsce zajął Krzysztof Citak z klasy IV.  Zwycięzcy otrzymali kosze owoców. Potem rozegrano jeszcze turniej wiedzy na temat zdrowego odżywiania, w którym nagrodami były smaczne owoce: jabłka, gruszki i mandarynki.

Powitanie wiosny było huczne i radosne. Wszyscy bawili się wyśmienicie!