jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneApetyt na zdrowie

Apetyt na zdrowie

Dnia 8 kwietnia 2014 r. odbył się Pokaz Mody „Człowiek, sport,  zdrowie” w kinie Sokół w Starym Sączu. Konkurs ten był realizowany w ramach projektu „Apetyt na zdrowie”. Dwoje uczniów z klasy 2b Szkoły Podstawowej Julia Dudek i Wojciech Olszowski, wystąpili w ekologicznych strojach sportowych – koszykarza i siatkarki. Stroje pomogła wykonać mama jednego z uczniów. Na pokazie dzieci musiały zaprezentować swój strój. Powiedziały z jakich materiałów został wykonany.

Julia Dudek w konkursie zajęła IV miejsce i otrzymała dyplom oraz książkę a Wojciech Olszowski zajął V miejsce i dostał pluszowego misia wraz z dyplomem.

Krystyna Koszyk

Gminne obchody Światowego Dnia Zdrowia

Uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum wzięli udział w konkursach organizowanych z okazji gminnych obchodów Światowego Dnia Zdrowia.

W konkursie plastycznym „Aktywność ruchowa – skok do zdrowia” uczniowie zajęli następujące miejsca :

Emilia  Garwol, kl.5a – II miejsce

Katarzyna Nakielska, kl.5a – II miejsce

Paweł Kałuziński, kl.4 – III miejsce

W konkursie na najlepsze wykonanie piosenki o tematyce prozdrowotnej uczennice Gabriela Barnach (kl.5b) i Patrycja Ogorzały (kl.4) zajęły I miejsce, natomiast Marcelina Aleksandrowicz (kl.5b) i Klaudia Ogorzały (kl.5b) zdobyły VI miejsce.

Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w Gminnym Konkursie Wiedzy „Jestem tym, co jem”.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Patrycja Citak, kl. III – IV miejsce

Mateusz Garwol, kl. III – V miejsce

Rafał Ogorzał, kl. IIb – V miejsce

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Krystyna Krężel