jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

dla uczniów klas IV – VI

z pisarką Katarzyną Ryrych

 

Dnia 15 maja 2014r. w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy – Filii Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Ryrych. Wydarzenie miało miejsce w ramach III Małopolskich spotkań z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach” – Następcy Makuszyńskiego. Pani Katarzyna Ryrych jest nauczycielem języka angielskiego, maluje obrazy i pisze książki dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci. Jest dwukrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren.

Spotkanie w dużej części miało formę dialogu z autorką, która ciekawie mówiła o tym, co zawierają jej książki. Pisarka opowiadała o roli wyobraźni, wartości książki oraz wadze nauki, którą uczniowie zdobywają w szkole. Przedstawiła publiczności wiele interesujących historii ze swojego życia – dzieciństwa i zagranicznych podróży,  które często stawały się motywami w książkach. Po spotkaniu można było zakupić książki i zdobyć autograf z dedykacją a nawet wesołym obrazkiem wykonanym przez autorkę.

Dzięki gościnności Biblioteki Publicznej w Przysietnicy w imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie z klas IV – VI.  W imieniu Dyrektora szkoły Zofii Golonka oraz społeczności uczniowskiej składamy podziękowania Pani Marii Sosin Dyrektorce Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu oraz paniom: Marcie Sowa, Cecylii Tudaj, Wioletcie Orłowskiej -  pracownicom biblioteki, za umożliwienie naszym uczniom udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

 

Renata Jachimczak