jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z podróżnikiem

Samuelem Kempskim

Dnia 5 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem Samuelem Kempskim. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły podzieleni na grupy wiekowe. Pan  podróżnik zabrał nas w wirtualną podróż po krajach skandynawskich. Najwięcej dowiedzieliśmy się o życiu w Norwegii.

Norwegia to kraina fiordów, reniferów i troli. Odwiedziliśmy najdalej na północ wysunięte miejsce Europy, zrozumieliśmy zjawisko dnia i nocy polarnej, zobaczyliśmy potężne elektrownie wodne i dowiedzieliśmy się, w jaki sposób Norwegowie zaspokajają zapotrzebowanie na energię w swoim kraju. Poczuliśmy się jak Adam Małysz siedzący na desce startowej skoczni narciarskiej w Oslo.

Pan Samuel opowiadał bardzo barwnie i ciekawie. Często nawiązywał dialog z publicznością i nagradzał nas słodyczami za prawidłowe odpowiedzi.

Redakcja gazetki

„Ze Szkolnej Ławy”