jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka klasa 0-III do Starego Sącza

Wycieczka klasa 0-III do Starego Sącza

23 kwietnia 2014r. odbyła się wycieczka klas 0-III do Starego Sącza, której głównym celem było poznanie i przybliżenie miejsc związanych z Ojcem Świętym Janem Pawłem II w Starym Sączu w związku ze zbliżającą się kanonizacją.

Najpierw dzieci miały okazję odwiedzić kino „Sokół” gdzie obejrzały film pt.: „Mustang”. Następnie wszyscy udali się spacerem po uliczkach Starego Sącza do Ołtarza Papieskiego. Po drodze zwiedzili starosądecki rynek, plac przy klasztorze Klarysek oraz źródełko św. Kingi. W muzeum Jana Pawła II mogli obejrzeć pamiątki z kanonizacji św. Kingi i pobytu Ojca Świętego w Starym Sączu 16 czerwca 1999r., zwiedzili także Ołtarz Papieski, który jest świadkiem tego historycznego wydarzenia.

Danuta Rostocka