jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDebata „Głos ma młodzież”

Debata „Głos ma młodzież”

W debacie udział wzięli przedstawiciele wszystkich gimnazjów z terenu gminy oraz młodzież z Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych  w Starym Sączu. Warunkiem udziału w było napisanie trzech prac konkursowych. Przedstawicielami naszej szkoły w tegorocznej debacie byli : Wiktoria Łabuda, Michał Gizicki oraz Karol Gał.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele UMiG oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Głównym pomysłodawcą dyskusji był jej burmistrz Starego Sącza pan Jacek Lelek, a jej organizatorem dyrektor Gimnazjum w Gołkowicach – pani Renata Burchel.

Głównymi tezami, nad którymi nasi przedstawiciele musieli prowadzić zaciętą dyskusje były :

1.Ekologiczna rewolucja – czy ustawa śmieciowa zmieniła mentalność mieszkańców gminy?
2. Efektywna pomoc potrzebującym. Praca socjalna i metody wsparcia – czy działania gminy są według ciebie zadowalające?
3. Rozwój bazy rekreacyjno-sportowej – czy inwestycje i działania gminy promujące aktywne formy spędzania wolnego czasu spełniają swoją rolę?

W tym roku głównymi ekspertami, którzy aktywnie brali udział w debacie byli : burmistrz Miasta Stary Sącz Jacek Lelek, przewodnicząca Rady Miejskiej –Ewa Zielińska, Marian Lis, kier. Ośrodka Pomocy Społecznej Janina Nalepa, Elżbieta Migacz, Edyta Janik - Swałtek i Daniel Śmierciak z Referatu Spraw Obywatelskich, Administracyjno-Gospodarczych i Ochrony Środowiska UM w Starym Sączu.

Po debacie burmistrz określił wypowiedzi biorących w niej udział za bardzo dogłębne. Pan Burmistrz był dla uczestników konkursu bardzo hojny. Dzięki niemu wszyscy uczniowie wraz z opiekunami  pojadą na wycieczkę do Krakowa, a dla zwycięzców konkursu ufundował tablety.

Marta Rejowska