jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych

Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych

Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych

 

W czwartek 29 maja odbył się XXXI Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych im. Jana Joachima Czecha. Na scenie zaprezentowały się 23 grupy taneczne i 10 zespołów wokalnych. Łącznie w festiwalu wzięło udział blisko 500 uczestników. Ze względu na niesprzyjającą pogodę organizatorzy musieli zmienić plany i zamiast na starosądeckim rynku młodzi artyści prezentowali się w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Barcicach.

Na widowni zasiedli między innymi radni Powiatu Nowosądeckiego: dr hab. Stanisław Węglarz, Adam Mazur, Stanisław Mrzygłód, Stanisław Śmierciak i Edward Ciągło, a także Zbigniew Czepelak - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, samorządowcy ze Starego Sącza, dyrektorzy szkół, rodziny i przyjaciele młodych wykonawców.

Uczennice z naszej szkoły: Marcelina Aleksandrowicz, Kinga Ptaśnik, Izabela Skotnicka, Agnieszka Kościsz i Karolina Garwol wraz z zespołem ALLEGRO II  z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu zdobyły  I miejsce w grupie starszej.

Afrodyta Poniewierska, Aleksandra Barnach, Sara Barnach, Gabriela Barnach z zespołem ALIBI z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu zajęły II miejsce w grupie najstarszej. 

 

Wszystkim uczestnikom tego konkursu serdecznie gratulujemy!!

        

Karolina Garwol

na podstawie portalu Sądeczanin