jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneZielona szkoła

Zielona szkoła

W połowie maja uczniowie z naszej szkoły wyjechali na tygodniowy pobyt na zieloną szkołę nad morze do Międzyzdrojów.

Gdy po długiej podróży dotarliśmy do celu od razu poszliśmy przywitać się z morzem – niektórzy z nas byli nad morzem po raz pierwszy, wiec było to ogromne przeżycie. Mieszkaliśmy w przytulnych pokojach i mieliśmy smaczne posiłki. Co poranek na podwórku przed ośrodkiem mieliśmy aerobik prowadzony przez Kasię i Anię z klasy trzeciej gimnazjum. Międzyzdroje bardzo nam się podobały – to piękna wypoczynkowa miejscowość, pełna ciekawych zakątków. Pewnego razu poszliśmy kupować pamiątki i wtedy zobaczyliśmy plac zabaw. Wszyscy pobiegliśmy w jego kierunku i doskonale się bawiliśmy! Każdego kolejnego dnia pobytu odwiedzaliśmy interesujące miejsca. Mieliśmy okazję zwiedzić: Muzeum wyrzutni dział V3, Gabinet Figur Woskowych, Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, Osadę Wikingów, Grodzisko w Lubinie, Ford Gerharda, Latarnię Morską w Świnoujściu, Planetarium i Muzeum Rybołówstwa. Byliśmy nad Jeziorem Turkusowym i w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Pogoda była wspaniała, więc mogliśmy się kąpać i plażować. Oczywiście nie mogło zabraknąć ogniska z gitarą oraz dyskoteki! Wieczorem po kolacji mieliśmy różne zajęcia. Utrwalaliśmy pisanie pocztówek w języku angielskim i polskim. Wiele dowiedzieliśmy się o historii i położeniu geograficznym tego regionu Polski.

To był wspaniały tydzień: pełen, wrażeń, radości przygód i słońca! Bardzo dziękujemy pani Dyrektor Zofii Golonka oraz naszym nauczycielom-opiekunom: pani Iwonie Ogorzały – kierownikowi oraz wychowawcom: pani Elżbiecie Kosibie, Ewelinie Musiał i Tomaszowi Skutowi, którzy dbali, byśmy radośnie, ciekawie i bezpiecznie mogli odpoczywać!

Katarzyna Nakielska

Katarzyna Opoka