jesteś na: Strona glownaGalicyjska Jesień Literacka

Galicyjska Jesień Literacka

XXIV Międzynarodowa Galicyjska

Jesień Literacka

 

23 września klasy VI wraz z wychowawcami p. Krystyną Krężel i Iwoną Ogorzały oraz nauczycielem bibliotekarzem Renatą Jachimczak  Brały udział w XXIV Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. Impreza przygotowana została przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu, pod patronatem burmistrza Starego Sącza, Jacka Lelka i miała miejsce w sali Kina „Sokół” w Starym Sączu. Przybyli na nią licznie uczniowie szkół  ze Starego Sącza i okolic.

Organizatorem i prowadzącym koncert był pan Andrzej Grabowski – pisarz i poeta, którego kilkakrotnie gościliśmy na spotkaniach autorskich w naszej szkole. Obok pana Grabowskiego gośćmi spotkania byli: Lam Qunag My – wietnamski pisarz, który również przed kilkoma laty był na spotkaniu autorskim w Przysietnicy, Danuta Capeliez - poetka z Francji i Włodzimierz Garmatiuk – poeta z Ukrainy.

Oprawę muzyczną tworzył i niepowtarzalną atmosferę nadawał zespół „Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki”, który w swoim repertuarze ma wiele tekstów Andrzeja Grabowskiego. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać  piosenki  poetyckiej, oraz ludowych pieśni ukraińskich i łemkowskich.

Owacyjnie został przyjęty poeta pochodzący z Wietnamu, który w rodzimym języku śpiewał swoje teksty.

 

Udział w spotkaniu dostarczył nam wspaniałych wrażeń artystycznych, mogliśmy wysłuchać pięknego koncertu przeplatanego wierszami w wykonaniu samych autorów. Na ręce pani Marii Sosin – dyrektora Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie imprezy i zaproszenie nas na to niepowtarzalne wydarzenie.

 

Renata Jachimczak