jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka klas 0-III do Nowego Sącza

Wycieczka klas 0-III do Nowego Sącza

Wycieczka klas 0 – III do Nowego Sącza

26 września 2014r. uczniowie klas 0-III pod opieką wychowawczyń i rodziców udali się na wycieczkę do Nowego Sącza. Była to wycieczka edukacyjna, która miała na celu realizację treści podstawy programowej oraz programu nauczania i wychowania.

W czasie wycieczki uczniowie przestrzegali kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Uczyli się przechodzić przez jezdnię na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Podczas spaceru po parku mogli podziwiać ruiny sądeckiego zamku a także zbierać kasztany, które zostały wykorzystane na zajęciach w szkole  do wykonania jesiennych ludzików i zwierzątek. Na nowosądeckim rynku podziwiali piękny ratusz, fontannę i pomnik papieża św. Jana Pawła II.  W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” oglądali zestaw filmów konkursowych w ramach festiwalu „KINO JAZDA” oraz spotkali się z postaciami z ulubionych bajek. Następnie spacerowali po Miasteczku Galicyjskim i zwiedzali wybrane obiekty muzealne: starosądecki ratusz, dawne budynki mieszkalne i zakłady rzemieślnicze.

Pomimo deszczowej pogody wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Danuta Rostocka