jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneKonkurs recytatorski i plastyczny w Zespole Szkół w Barcicach

Konkurs recytatorski i plastyczny w Zespole Szkół w Barcicach

Konkurs recytatorski i plastyczny

w Zespole Szkół w Barcicach

 

W październiku w Szkole Podstawowej odbyły się eliminacje szkolne do Konkursu recytatorskiego wierszy Marii Chotomskiej i Czesława Janczarskiego dla uczniów klas I- III szkoły podstawowej, organizowanego przez Zespół Szkół w Barcicach. Chętnych było dużo, jednak tylko po dwoje uczniów z każde grupy wiekowej mogło przejść do dalszych zmagań. Zakwalifikowały się do nich Natalia Konieczna z klasy Ia  oraz Julia Dudek z klasy IIIb.

Z klas IV – VI w konkursie poezji ks. Jana Twardowskiego wzięły udział Agnieszka Cieślewicz oraz Katarzyna Opoka.

Dnia 29.10.2014r. w szkole w Barcicach miał miejsce finał konkursu. Uczestników było bardzo dużo i wszyscy pięknie recytowali wiersze. Nagrodę i dyplom za zajęcie II miejsca w kategorii łączonej uczniów klas IV- VI oraz I-III gimnazjum otrzymała Katarzyna Opoka z klasy VIa. Kasi gratulujemy sukcesu! Gratulację należą się też młodszym uczestniczkom konkursu, za piękny debiut i godne reprezentowanie naszej szkoły.

W związku z Gminnymi Obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się również dla klas I-II Szkoły Podstawowej konkurs plastyczny pt. "Książka najlepszym przyjacielem". Uczniowie wykonywali pracę dowolną techniką na kartce formatu A3.  Dnia 29.10.2014r. w Szkole Podstawowej w Barcicach ogłoszono wyniki. Gratulację należy złożyć Wikotrii Al-Sheikh Taha za zajęcie II miejsca oraz Alicji Nieć za zajęcie II miejsca w tym konkursie. 

      Krystyna Koszyk