jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWarsztaty profilaktyczne

Warsztaty profilaktyczne

w Zakładzie Karnym w Nowym Sączu

4 listopada 2014r. uczniowie klas III Gimnazjum wzięli udział w warsztatach profilaktycznych zorganizowanych przez Zakład Karny w Nowym Sączu. W ramach wyjazdu uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania  zakładu opieki penitencjarnej. Na własne oczy zobaczyli  m.in. cele więzienne, spacerniak, spotkali się z wychowawcą więziennym, który przedstawił im podstawowe założenia i sposoby pracy z osadzonymi.

Niezwykłym wydarzeniem dla uczniów był udział w spektaklu przygotowanym i zaprezentowanym w świetlicy więziennej przez Janusza Michalika i więźniów. Jednoaktówka S. Mrożka „Emigranci” przyjęta została przez gimnazjalistów entuzjastycznie.  Uczniowie byli zaskoczeni profesjonalizmem aktorów. Z ogromnym zdziwieniem uczniowie przyjęli fakt, iż więźniowie z długoletnimi wyrokami uczestniczą w różnorodnych formach resocjalizacji.

Gimnazjaliści w swoich wypowiedziach stwierdzili, że taki wyjazd jest bardzo kształcący i potrzebny młodym ludziom.

Małgorzata Jarząb

Źródło fotografii:  http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/mniej-wiezniow-w-sadeckim-wiezieniu-tam-bedzie-na-czas-remontu,57646#.VGW6UmcWnGg