jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneAkademia z okazji Święta Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 12 listopada 2014r. odbyła się w szkole akademia z okazji Święta Niepodległości, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół i oddziały przedszkolne. Tego dnia, zgodnie z tradycją szkoły cała społeczność szkolna prezentowała się w galowych strojach z kotylionami.

Harcerze i zuchy z Drużyny Orion zaprezentowali program artystyczny z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dziś często nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromne i trudne problemy stanęły przed Polakami u progu wolności. Jak wiele potrzeba było do ich rozwiązania: pracy i pieniędzy, myśli politycznej, ekonomicznej i technicznej, inicjatywy i codziennego trudu. Uroczysta akademia była okazją dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły, by zwrócić się wdzięczną myślą ku naszym dziadkom i pradziadkom, wspomnieć, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się Polska. Uroczystość uświetniły pięknie wykonane pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnych zespołów wokalnych.

Małgorzata Jarząb