jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 7 listopada 2014r. w Zespole Szkół w Przysietnicy miało miejsce  spotkanie z podróżnikiem. Spotkanie odbyło się w dwóch turach – dla uczniów starszych i młodszych. Tematem przewodnim było Morze Śródziemne. Pan podróżnik – Krystian Pyrzak ciekawie opowiadał o swoich przygodach na trasie samochodowej wyprawy.

Prezentacja dla klas I – III zawierała sporo ciekawostek dotyczących krajów leżących nad Morzem Śródziemnym, zamieszkujących ich ludzi i żyjących tam zwierząt. Pokaz urozmaicony był dużą ilością rekwizytów przywiezionych z wyprawy.

Dla starszych uczniów poruszane były treści geograficzne, społeczno-kulturalne i historyczne, charakterystyczne dla omawianego kraju, poszerzające treści zawarte w programie nauczania.

Wszyscy słuchali z dużym zaciekawieniem i chętnie zadawali pytania.

Warto odwiedzić stronę  internetową trzask.pl, żeby dowiedzieć się więcej o podróżach i świecie.