jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWieczornica Patriotyczna

Wieczornica Patriotyczna

Dnia 19.11.2014 roku odbyła się Wieczornica Patriotyczna zorganizowana przez uczniów klasy 1a wraz z wychowawczynią. Pierwszoklasiści  rozpoczęli to spotkanie tańcem  „Polonez”, po którym powitali przybyłych gości. Po krótkim wstępie, w którym przypomniano o 123 latach zaborów oraz o okolicznościach odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918r., dzieci zaprezentowały przygotowane wiersze patriotyczne.

Recytacja utworów przeplatana była śpiewem piosenek patriotycznych, do którego włączali się również rodzice. Flagi w barwach ojczystych, półmrok, palące się świece, wiersze i piosenki opisujące piękno Polski oraz opowiadające o naszych przodkach walczących za ojczyznę sprawiły, że panował miły nastrój. W przygotowaniu dekoracji i muzyki pomogła grupa uczniów z klasy 6a.

Małgorzata Opoka