jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneGminne Święto Promocji Zdrowia

Gminne Święto Promocji Zdrowia

w Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego

w Przysietnicy

Dnia 19.11.2014 roku w  naszym gimnazjum spotkali się Liderzy Promocji Zdrowia z trzech szkół Gminy Stary Sącz. Na uroczystość ślubowania  nowych Liderów Promocji Zdrowia licznie przybyli gimnazjaliści z Gimnazjum im. por. Andrzeja Buchmana z Barcic oraz gimnazjaliści  z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego ze Starego Sącza. Swoja obecnością zaszczycili nas dyrektorzy tychże gimnazjów tj. pan inż. Stanisław Majca, pan dyrektor Grzegorz Garwol i oczywiście dyrekcja naszego gimnazjum  w osobie pana Aleksandera Łukasika i pani Anny Golonki.

Głównym punktem spotkania było uroczyste ślubowanie nowych członków, którzy m.in. zobowiązali się dbać o zdrowie własne i innych,  wieść zdrowy styl życia i  dawać dobry przykład szacunku dla wartości jaką jest zdrowie. Zanim jednak zostali przyjęci w szeregi Liderów Promocji Zdrowia zostali poddani licznym próbom, które miały zaświadczyć, iż nadają się na krzewicieli tej szczytnej idei jaką jest promowanie zdrowia w środowisku szkolnym. Tak więc jedni, bez skrzywienia się, z uśmiechem na ustach jedli kiszoną kapustę z papryką i innymi cennymi dodatkami, a inni pili mleko przez „siedmiomilowe” rurki. Jeszcze inni pili skoncentrowane, naturalne, domowe soki lub spożywali mieszanki warzywne w postaci sałatek. Po pozytywnym przejściu wszystkich prób dyrektorzy odcinali nowicjuszom ogony, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie.

Wspólne świętowanie nie mogło obyć się bez biesiady, którą przygotowali, pod opieką pani Zofii Magdaleny Cieślewicz i pani Alicji Nakielskiej  Liderzy Promocji Zdrowia z Gimnazjum w Przysietnicy. Dzięki zaangażowaniu Liderów, ich rodzin i nauczycieli zarówno zaproszeni goście jak i organizatorzy mogli częstować się kanapkami przygotowanymi z domowego chleba, sera, jajek, kiszonych ogórków i papryki. Na osłodę czekały wszystkich domowe wypieki: serniki, szarlotki i inne pyszności. Dzięki opiekunce LPZ z Barcic pani Katarzynie Dubiel – na stołach nie brakowała naturalnych soków, wody mineralnej oraz mandarynek. Poczęstunek nie był jednak ostatnim punktem spotkania. Po biesiadzie uczniowie integrowali się na dyskotece, która była jak wisienka na torcie – zwieńczyła wspólne radowanie się z bycia razem i z idei promowania zdrowego stylu życia.

Dziękujemy wszystkich znakomitym gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i zaszczycili nas obecnością na dorocznym święcie Liderów Promocji Zdrowia. Dziękujemy uczniom zaangażowanym w przygotowanie tego święta, ich rodzicom, babciom oraz dyrekcji i  nauczycielom naszego Gimnazjum.

Zofia Magdalena Cieślewicz