jesteś na: Strona glownaKoła zainteresowańWycieczka

Wycieczka

Wycieczka Koła Turystyczno-Krajoznawczego

10 listopada 2014 roku uczniowie, miłośnicy pieszych wycieczek, doczekali się pogodnego weekendu i  zainicjowali działalność Szkolnego Koła Turystyczno - Krajoznawczego. Kierując się znanym powiedzeniem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zaczęliśmy  wędrówki od miejsc nam najbliższych.

W jesiennej aurze babiego lata przemierzaliśmy trasę ze szkoły przez Krzyżówkę w stronę Gajówki i dalej żółtym szlakiem na osiedle Za ugory.  Poznawaliśmy topografię wsi. Wędrowaliśmy podziwiając urocze zakątki  Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz  panoramę ziemi sądeckiej,  tak często niewidoczne w codziennym zabieganiu. Miło było poczuć ciepło jesiennego słońca i brodzić po kobiercach różnobarwnych liści.  Z wielką przyjemnością zatrzymaliśmy się na skraju lasu, gdzie powitała nas rodzina państwa Ogorzałych, zapraszając do wspólnego pieczenia kiełbasek i ziemniaków.  Posiłek na świeżym powietrzu, przy ognisku, w  towarzystwie kolegów i w radosnej atmosferze smakował wybornie.

W drodze powrotnej, na granicy Przysietnicy i Moszczenicy, obejrzeliśmy ogromną, starą lipę – jeden z kilku pomników przyrody, znajdujących się w naszej okolicy.

Krótka, weekendowa wyprawa sprawiła nam dużo radości i już nie możemy doczekać się następnej.

Wiesława Łatka

Barbara Owsianka