jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Nocne Poszukiwania Mikołaja”

„Nocne Poszukiwania Mikołaja”

„Nocne Poszukiwania Mikołaja”

w Szkole Podstawowej w Przysietnicy

 

5 grudnia to dla wszystkich dzieci wyjątkowy dzień. Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy okazał się dodatkowo pełnym wrażeń, ponieważ wszyscy uczniowie wieczorem wrócili do szkoły, aby wspólnie wyruszyć na poszukiwania Mikołaja.

 

Wydarzenie rozpoczął spektakl teatralny w wykonaniu teatru lalkowego  „Bajka”  pt.: „Kocmołuszek”.

Po przedstawieniu odbył się krótki apel, na którym pan Dyrektor przywitał przybyłych gości. Następnie został przedstawiony harmonogram imprezy i przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze o zmroku, a uczniowie zostali zaopatrzeni w odblaski. Następnie wszystkie dzieci, nauczyciele, goście i rodzice udali się do kościoła na mszę świętą. Po nabożeństwie dzieci z oddziałów przedszkolnych miały w kościele spotkanie z Mikołajem, a starsi począwszy od klas pierwszych do szóstych wyruszali w odstępach czasowych na nocne poszukiwania.  Każda klasa, pod opieką wychowawcy i rodzica z płonącą pochodnią, która rozświetlała mglistą noc, musiała przybyć na  wyznaczone dla siebie punkty kontrolne i wykonać określone zadania. Na punktach kontrolnych czuwali strażacy, rodzice i harcerze z drużyny „Orion”.

Po powrocie na zziębniętych piechurów w każdej klasie czekała gorąca herbata i zdrowa kolacja przygotowana przez rodziców. Po posiłku wszyscy zajęli się robieniem ozdób świątecznych i dekorowaniem szkolnej choinki i korytarzy. Każda z klas robiła co innego – na miarę swoich możliwości: młodsi wykonywali papierowe łańcuchy, starsi różnorodne gwiazdki  i anioły. Wkrótce dookoła zrobiło się kolorowo i świątecznie.

Wreszcie dotarła do nas wiadomość, że poszukiwany po całej okolicy Mikołaj jest już blisko!  Wszystkie dzieci szybko założyły ubrania i  wybiegły na plac przy szkole. Z niecierpliwością wypatrywały skąd może się pojawić długo oczekiwany gość. W blasku migoczących świateł i wśród gromkich nawoływań nadjechał święty Mikołaj. Ze względu na brak śniegu zamiast sań na szkolne podwórko zajechał oświetlony wóz strażacki. W blasku reflektorów na dachu samochodu pojawiła się spowita mgłą tajemnicza postać Mikołaja. Wszyscy z wrażenia zaniemówili, lecz po chwili rozległy się radosne okrzyki powitania i wesołe piosenki. Mikołaj zszedł po drabinie na ziemię i przywitał się z całą zgrają rozentuzjazmowanych dzieci. Z rozmowy z Mikołajem okazało się, że wszyscy uczniowie naszej szkoły byli w tym roku wyjątkowo grzeczni i zasłużyli na prezenty. Po takich zapewnieniach Mikołaj zaczął rozdawać paczki. To była najbardziej wyczekiwana przez wszystkie dzieci chwila. Szczęście malowało się na wszystkich buziach! Szkoda, że na kolejne spotkanie z Mikołajem trzeba czekać aż cały rok…

 

Serdecznie dziękujemy, Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas „Nocnych poszukiwań Mikołaja”: Pani Ewie Zielińskiej – Przewodniczącej Rady Miejskiej w Starym Sączu, Pani Barbarze Porębskiej – Dyrektorowi ZOFAS w Starym Sączu, Panu Sołtysowi i Radnemu Gminy - Kazimierzowi Ptaśnikowi, Panu Radnemu Gminy - Janowi Tokarczykowi, Pani Wioletcie Orłowskiej i Pani Marii Madziar .

 

Realizacja tego nowatorskiego projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia darczyńców i sponsorów.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Starego Sącza, Panu Jackowi Lelkowi i Wiceburmistrzowi, panu Kazimierzowi Gizickiemu  oraz Prezesowi Banku Spółdzielczego w Starym Sączu, Panu Wojciechowi Kulakowi za otrzymaną dotację finansową.

Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom: Państwu Rozalii i Tadeuszowi Madziarom za słodycze własnej produkcji;  Właścicielom Firmy „Hopek”-  Państwu Marii I Karolowi Hopek, Panu Marcinowi Hopek, Pani Annie Mikulec za pieczywo i ciastka; Panu Pawłowi Pawlikowi za mandarynki; Panu Andrzejowi Stawiarskiemu, Właścicielowi firmy „Raj” za ciasta dla każdej klasy; Pani Marii Madziar za słodycze oraz hurtowni słodyczy z Nowego Sącza.

Serdecznie dziękujemy Naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysietnicy, Panu Bogdanowi Ogorzałemu i wszystkim strażakom zaangażowanym w pomoc przy realizacji naszego projektu.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich Rodziców, którzy pomogli w realizacji projektu.