jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneJasełka

Jasełka

Tuż przed świętami w naszej szkole odbył się uroczysty apel świąteczny, podczas którego zaprezentowane zostały jasełka zatytułowane „ Tak. On jest Królem!” przygotowane przez uczniów klas trzecich i szóstych szkoły podstawowej pod opieką siostry Anny Marii i  p. Alicji Nakielskiej.

Uczniowie wzruszająco i pięknie przedstawili tajemnicę Bożego Narodzenia, wcielając się w rolę Maryi i Józefa - z zatroskaniem szukających schronienia dla Dzieciątka,  aniołów - z radością ogłaszających wieść o narodzeniu małego Jezusa, pastuszków ochoczo zmierzających do stajenki, by pokłonić się ich Panu oraz Trzech Króli - ofiarujących dary Bożej Dziecinie.

Życzenia do całej społeczności szkolnej skierował pan dyrektor Aleksander Łukasik oraz przedstawiciele organizacji szkolnych: Samorząd Uczniowski, PCK, LOP, i Harcerze. Potem odbyły się klasowe Wigilie, podczas których wszyscy mogli złożyć sobie świąteczne życzenia i podzielić się opłatkiem.