jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneProjekt "Bon kultury"

Projekt "Bon kultury"

Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe

9 grudnia 2014 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami i mamusiami pojechały na zajęcia edukacyjne do Nowego Sącza. Zajęcia były zorganizowane w ramach Bonu Kultury przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu pod nazwą „Pory roku u babci i dziadka”. Zajęcia rozpoczęła pani etnograf, która w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Etnograficzna gawęda wzbogacona została pokazem kolorowych slajdów. Dzieci mogły zobaczyć dawne podłaźniczki i tradycyjne ozdoby choinkowe .

W drugiej części zajęć dzieci  wraz z mamusiami wykonały piękne papierowe aniołki, zwierzątka ozdobione łupinkami orzechów oraz kolorowy łańcuch. Nad wykonaniem tych tradycyjnych ozdób choinkowych czuwała pani etnograf. Zajęcia sprawiły wiele radości dzieciom oraz mamusiom. Wykonane przez dzieci ozdoby zawieszono na  choince klasowej.