jesteś na: Strona glownaProjekty gimnazjalneJak otworzyć serce dla innych, by sprawić im radość?

Jak otworzyć serce dla innych, by sprawić im radość?

Wyjazd do SOSW w Nowym Sączu

 

Dnia 17.12.2014r. uczennice klasy II A gimnazjum - Alina Soboń, Anna Citak, Ewelina Pawlik, Paulina Jankowska oraz Alicja Porębska pod opieką pani pedagog Zofii Magdaleny Cieślewicz realizowały projekt gimnazjalny pt.  „Jak otworzyć serce dla innych, by sprawić im radość?”.

W ramach tego projektu, za zgodą pana dyrektora Aleksandra Łukasika oraz dyrektora SOSW w Nowym Sączu pani Urszuli Gawrońskiej, wybrałyśmy się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie zaprezentowałyśmy małą formę teatralną o świętym Mikołaju. Naszą misją było opowiedzenie dzieciom upośledzonym umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym prawdziwej historii o świętym Mikołaju.

         Na początku miałyśmy lekką tremę, mimo to przedstawienie się udało. Dzieci były bardzo zaciekawione i nagrodziły nas  gorącymi brawami. Po udanym występie nastąpiło rozdanie prezentów. Każde dziecko otrzymało pluszową maskotkę oraz owoc i słodką niespodziankę. W ich oczach widziałyśmy zadowolenie i ufność wobec nas.  Nie spodziewałyśmy się, że dzieci okażą nam tyle radości i ciepła. W zamian otrzymałyśmy więc lekcję miłości i zrozumienia, że choć nieco się różnimy to upośledzeni kochają mocno i umieją okazywać wdzięczność przy pomocy prostych gestów.

Nasze spotkanie z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego otworzyło nam serca dla innych, dało głębsze spojrzenie na nich i sprawiło nam obopólną radość.

Wyrażamy głęboką wdzięczność uczniom naszego Zespołu Szkół za pomoc w zebraniu maskotek na rzecz dzieci z SOSW, dyrekcji, opiekunowi oraz dyrekcji, nauczycielom i dzieciom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego  za możliwość realizacji naszego projektu.

 

Alicja Porębska