jesteś na: Strona glownaOrganizacje i koła zainteresowańSU- rok szkolny 2014/2015Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W Deklaracji Praw Człowieka, ogłoszonej 10 grudnia 1948 r. (na obradującej w Paryżu Trzeciej Sesji Ogólnego Zgromadzenia ONZ), zawarte są fundamentalne dla każdego wartości- „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw, a każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby”.

W celu upamiętnienia tego wydarzenia Samorząd Uczniowski wykonał gazetkę ścienną, na której zamieszczony został pełny tekst Deklaracji Praw Człowieka. Kształcenie i wychowanie młodego pokolenia w przekonaniu o równości wszystkich ludzi, to jedyna droga w rozwoju świadomego, odpowiedzialnego i demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego.