jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpektakl profilaktyczny "Wspomnienia narkomanki"

Spektakl profilaktyczny "Wspomnienia narkomanki"

Udział uczniów klas I-III gimnazjum w spektaklu profilaktycznym „Wspomnienia narkomanki”

W dniu 03 lutego 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli w kinie „Sokół” w Starym Sączu spektakl profilaktyczny pt. „Wspomnienia narkomanki”. Scenariusz przedstawienia napisany został w oparciu o książkę „Pamiętnik narkomanki” Barbary Rosiek. Spektakl, zaprezentowany przez Teatr Lektur Szkolnych działający przy Agencji Artystycznej „Joanna” w Kielcach, opowiada historię dziewczyny, która przeszła przez piekło uzależnienia i której udało się zwyciężyć nałóg. Główna bohaterka opowiada nie tylko o zniewalających ciało i umysł narkotykach, porusza również wiele innych przejawów życia, takich jak: pragnienie akceptacji, bunt, walka, samotność, świadomość jak i nieświadomość umierania i rodzenia się od nowa. Bohaterowie przedstawienia w sposób komunikatywny podają także statystyki dotyczące uzależnień od środków psychoaktywnych w Polsce. Młodzież z dużym zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała spektakl, a wykonawcy zostali nagrodzeni brawami. To pouczający spektakl, będący swoistą przestrogą przed piekłem uzależnienia od narkotyków.