jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneTłusty czwartek w klasie 3b

Tłusty czwartek w klasie 3b

Ostatni czwartek Karnawału nazywany jest zwykle tłustym czwartkiem. Jest to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W Polsce tego dnia, „dozwolone” jest obżarstwo, a najbardziej popularnymi w tym dniu przysmakami są pączki oraz faworki - znane również jako chrusty. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdyby z tym świętem nie wiązał się żaden przesąd. Mówi się, że człowiekowi, który nie skusi się na ani jednego pączka, w dalszym życiu nie będzie się wiodło. Dlatego też wychowawca klasy 3b pani Krystyna Koszyk zakupiła pyszne pączki z bitą śmietaną dla każdego ucznia swojej klasy. Sprawiły one ogromną radość i zadowolenie.  Pamiętajmy, że jeden pączek to aż 200 kalorii, a to znaczy, że musielibyśmy biegać przynajmniej 20 minut, żeby go spalić. Jednak w tym dniu, nie przejmował się nikt kaloriami!