jesteś na: Strona glownaPromocja zdrowiaPierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny

– dniem promocji zdrowia

Od kilku już lat tradycją w naszym Zespole Szkół jest przygotowanie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny jako dnia w szczególny sposób poświęconego zdrowiu.

W tym radosnym dniu uczniowie przyszli do szkoły w  kolorowych ubraniach  - każda klasa losowała swój kolor kilka dni wcześniej. Na początek uczniowie  uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez panią dietetyk Katarzynę Wójs. Dla Szkoły Podstawowej pani detetyk przygotowała pogadankę pt. „Choroby dietozależne”, a dla Gimnazjum prelekcję pt. „Zmiana stylu życia” . Następnie uczniowie w swoich klasach wspólnie przygotowywali zdrowe posiłki: sałatki, kanapki i owocowe musy, które spożyli w radosnej atmosferze. Jako ostatni punkt obchodów dnia promocji zdrowia było wykonywanie w grupach, dowolną techniką, plakatów z przesłaniem: „Zdrowie to skarb”.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia i wspieranie prozdrowotnych działań Szkoły.

Zofia Magdalena Cieślewicz