jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachFinał konkursu o Sądecczyźnie

Finał konkursu o Sądecczyźnie

Dnia 23 marca 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu odbył się finał konkursu „Mój Region - Moja Duma. Moje Miasto – Moja Duma”. Do pierwszego etapu – szkolnego, zgłosiło się 437 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Do finału zakwalifikowało się 120 uczestników (61 ze szkół podstawowych, 44 gimnazjalistów, 11 ze szkół ponadgimnazjalnych i 4 studentów). Konkurs miał za zadanie pogłębianie wiedzy o historii Sądecczyzny i ludziach, którzy zamieszkiwali tę ziemię.

Z naszego Zespołu Szkół w konkursie uczestniczyło 5 uczniów Szkoły Podstawowej i 6 uczniów Gimnazjum.  Finalistką konkursu została Aleksandra Kulig z klasy VIa. Ola wraz z opiekunem Renatą Jachimczak uczestniczyła w uroczystej Gali podsumowującej konkursy organizowane przez Fundację Sądecką.