jesteś na: Strona glownaTym warto się pochwalićPowiatowy Konkurs Wiedzy

Powiatowy Konkurs Wiedzy

Uczniowie naszego gimnazjum -

laureatami konkursu

Uczniowie gimnazjum wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych oraz towarzyszącym mu konkursie plastycznym o nazwie Artystyczna wizja inspirowana budowlą /atrakcją turystyczną Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej wykonana z odpadów ekologicznych. W tej ostatniej kategorii I miejsce zdobył Karol Żelasko z klasy I, który wykonał wieżę zegarową Big Ben, II miejsce natomiast, za London Eye, otrzymała  Aleksandra Ogorzały również z klasy I. Wyróżnienie przypadło w udziale Klaudii Olszowskiej z klasy IIa. Uczniowie  wykazali się ogromną pomysłowością  wykonanych prac.

Serdeczne gratulujemy!

Konkurs wiedzy odbył się w dwóch etapach. Spośród ponad 200 uczestników całego powiatu nowosądeckiego pięcioro uczniów naszego gimnazjum dostało się do kolejnego etapu, który miał miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Serdecznie gratulujemy: Karolinie Gizickiej, Kindze Gizickiej, Krzyśkowi Olszowskiemu, Oli Ogorzały i Karolowi Żelasko, którzy zmagali się z trudnymi pytaniami dotyczącymi  nie tylko zagadnień kulturowych czy historycznych, ale również sprawdzającymi  wiedzę z literatury Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Wszyscy wzięli udział w uroczystym finale konkursu, gdzie mieli okazję obejrzeć premierę sztuki Szekspira - Romeo i Julia w wykonaniu młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

Alicja Nakielska