jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneTurniej Wiedzy BRD

Turniej Wiedzy BRD

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W czwartek 16 04 2015r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu odbyły się eliminacje na szczeblu gminnym  ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W zmaganiach uczestniczyło 7 drużyn, pięć ze szkół podstawowych i 2 z gimnazjów. Szkoły Podstawowe to:  Barcice, Popowice, Skrudzina, Przysietnica i  SP nr 1 w Starym Sączu. Gimnazjum reprezentowali uczniowie ze Starego Sącza i z Przysietnicy.

Uczestnicy zmagali się z wiedzą teoretyczną rozwiązując testy, z jazdą sprawnościową na torze przeszkód i wiedzą praktyczną na punkcie medycznym. Test wiedzy składał się z 20 pytań ze znajomości przepisów ruchu drogowego i 10 pytań z sytuacji na skrzyżowaniach dla szkół podstawowych i 25 pytań dla gimnazjum wiedzy ogólnej o ruchu drogowym oraz 10  pytań z sytuacji na skrzyżowaniach.

Wyniki zmagań poszczególnych drużyn są następujące :

Szkoły Podstawowe:

1 miejsce -Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu

2 miejsce -Szkoła Podstawowa z Popowic

3 miejsce -Szkoła Podstawowa Barcice

Gimnazjum:

1 miejsce -Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu

2 miejsce- Gimnazjum w Przysietnicy w składzie:

Wojciech Tokarczyk, Dawid Mikulec, Dariusz Olszowski