jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka do Stróż

Wycieczka do Stróż

Dnia 21 kwietnia 2015 r. klasy 0 – III udały się na wycieczkę do Stróż koło Grybowa. Uczniowie zwiedzili Muzeum Pszczelarstwa „Sądecki Bartnik”, w którym poszerzyli swoją wiedzę o życiu pszczół, pracy pszczelarza, o etapach powstawania miodu i jego rodzajach oraz o znaczeniu miodu w życiu człowieka. Uczestniczyli także w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonywali woskowe świece. Dodatkową atrakcją była przejażdżka wozem konnym.

W tym dniu dzieci zwiedziły również Ośrodek Hipoterapii, gdzie wzięły udział w zajęciach. Jeżdżąc wierzchem na koniach pod opieką rehabilitantów wykonywały ćwiczenia. Uczestniczyły również w Dogoterapii, czyli zajęciach z udziałem psa. Był to dzień obfitujący w nowe doświadczenia i przeżycia.